Sıcak Taş Terapisi ( LaStone Therapy )

google masaj yahoo masaj facebook masaj twitter masaj instagram masa istanbul masöz masaj salonu

Sıcak Taş Terapisi (LaStone Therapy) Nedir?

Sıcak Taş Terapisi, ısıtılmış taşlar kullanılarak ısının bedenin derinlerine nüfuz ettirilmesini sağlayan bir masaj uygulama terapisidir. Masaj esnasında ısıtılmış ve soğutulmuş volkanik lav (bazalt) taşlarıyla özel bir teknik uygulanılarak yapılır.

Sıcak Taş Terapisi kim tarafından geliştirilmiştir?

Sıcak Taş Terapisi,1993 yılında Arizona’da Mary Nelson Hannigan tarafından geliştirilmiştir. Mary Hannigan bu masaj uygulamasını 1999 yılında Avrupa’da ilk kez İngiltere’de öğretmeye başlamıştır.

Taşların Özelliği Nedir?

Sıcak Taş Terapisi, uzun süre ısıyı üzerinde tutma özelliğine sahip volkanik lav (bazalt) taşları ile yapılır. Bu pürüzsüz, parlak ve değişik boylardaki yassı taşlar sadece su içerisinde ısıtılırlar.

Sıcak Taş Terapisi Nasıl Uygulanılır?

Suda ısıtılmış sıcak taşlar ,terapist tarafından masaj uygulamasına başlamadan önce vücudun belli kilit noktalarına yerleştirilirler. Böylece, daha masaja başlanmadan, taşların ısısı kasların derinlerine nüfuz eder ve “Termoterapi” özelliğinden yararlanılmaya başlanır. Ardından aromatik öz yağlardan da yararlanılan masaj uygulamasına geçilir.

Taşlardan emilen ısı, kan dolaşımının hızlanmasını ve dolayısıyla kaslarımızın, dokularımızın ve hücrelerinin daha çok oksijenle beslenmesini (Termoterapi) sağlar. Ayrıca lav taşlarının su içinde ısıtılması nedeniyle, suyun terapi özelliğinden de (Hidroterapi) yararlanılır.

Sıcak Taşlarla yapılan bir ovma hareketi, taşların sıcaklığı ile kan dolaşımını anında harekete geçirmesinden dolayı, normal bir masajdaki on ovma hareketine eşittir.

Leave a Reply