Masajın fiziksel ve zihinsel olumlu etkisini hemen hissetmek mümkündür

Uzakdoğu felsefesinden doğan ve geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan ayurveda masaj yöntemi kelime anlamı olarak “yaşam bilimi” demektir. Bu öğreti doğrultusunda yapılan ayurveda masaj uygulaması ise, vücudunuzun her noktasının diğer noktalar ile bağlantılı olduğu tezini savunarak bu bağlantıları güçlendirmeyi ve dolayısı ile zihinsel ve bedensel rahatlamayı hedefler.”

Ayurveda masaj uygulaması İç dengenizi sağlayarak beden ve zihin arasındaki bağlantıyı güçlendirmenizi sağladığından hem fiziksel hem de psikolojik etkileri açısından uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Ayurveda masaj uygulamasının en önemli özelliği ısıtılmış doğal yağlar ile uygulanmasıdır. Susam yağı, hindistan cevizi ya da biberiye yağı gibi doğal ve aromatik yağların, vücut sıcaklığını biraz geçecek şekilde ısıtılması ile kalifiye terapistler tarafından uygulanır. Masaj uygulaması özellikle baskı noktalarına yapılır. Genel olarak omurga, baş, göğüs, ayak gibi noktalara vücut ağırlığı kullanılarak ritmik biçimde yapılan ayurveda masaj uygulaması Thai masajı gibi sert değildir, daha çok rahatlatıcı ve dinlendirici özellikte orta sertlikte olan bir yöntemdir.

Masajı uygulayan terapistin yeterli bilgiye sahip olması çok önemlidir, çünkü ehil eller tarafından uygulanan Ayurveda masaj uygulamasının fiziksel ve zihinsel olumlu etkisini kısa bir an içerisinde hissetmek mümkündür . Ayurdeva masajı dört ana noktaya ve saat yönünü takip edecek şekilde uygulanmaktadır. Karın, alnın ortası, göğüs kafesi kemiğinin uç noktası ve ayaklara parmak uçları ve avuç içleri kullanılarak dairesel hareketlerle masaj uygulanır. Her gün uygulanabilecek bir masaj türü olan ayurveda masajı, özellikle yoğun stres altında çalışanlar, sınavlara hazırlanan öğrenciler ile eklem ve adale ağrılarından şikayetçi bireyler için idealdir. Hamileler, cildinde açık yarası bulunanlar, vücudunda ağrılı şişlikler bulunan kişiler ile cilt enfeksiyonuna sahip kişiler için de ayurveda masajı uygulanması sakıncalıdır. Lütfen masaj uygulamalarından önce terapistinizi sağlık durumunuz hakkında bilgilendirin. Daha detaylı bilgi için Maltepe Spa Masaj Merkezi Müşteri Temsilcimiz ile iletişime geçebilirsiniz…

Leave a Reply