Çok yumuşak ve ritmik dokunuşlarla uygulanan hamile Masaj uygulaması

Maltepe Spa Masaj Uygulamaları, hamilelik öncesi, hamilelik esnasında veya hamilelik sonrası yeni anne olacak veya olmuş annelerin en çok ihtiyaç duydukları ilgiyi masaj uygulamaları ile verebilirsiniz. Hamilelik esnasında en çok rastlanan problemler; Kilo artması sebebiyle görülen el ayak şişmeleri ve ağrıları, Bebeğin karında taşınması nedeniyle oluşan sırt ve bacak ağrıları, Vücutta oluşan ödemlerdir. Hamile masaj uygulaması sayesinde bu ağrılardan kurtulmaları ve vücuttaki ödemi daha kolay atmaları kolaylaştırılır.

Çok yumuşak ve ritmik dokunuşlarla uygulanan hamile Masaj uygulaması, hamilelik sırasında oluşan gerginlik, stres ve psikolojik sorunlardan da kurtulmalarını sağlar. Doğal masaj terapisi hamilelik esnasında rahatlatıcı ve yatıştırıcı bir etkiye sahiptir. Şişmelerin verdiği rahatsızlık yorgunluğa, fiziksel ve duygusal açıdan sıkıntılı olmalarına yol açtığında masaj uygulamaları ile duygularını canlandıracak, kendilerini iyi ve neşeli hissetmelerine yardımcı olacaktır. Hızlı darbeler bedeni ve zihni canlandırırken, yavaş hareketler vücudu gevşetip rahatlatır. Hamilelik esnasında, pelvik bölgeye masaj uygulanmamalıdır. Bunun dışında masaj uygulamaları tüm vücutta özellikle bacaklarda, rahmin damarlar üzerinde maltepe spa masaj yarattığı baskı sonucu yavaşlayan dolaşımı hızlandırır ve çeşitli rahatsızlıklara yol açan duygusal gerilimi önler.

maltepe masöz gigi avrupa yakası masaj uluslar arası masaj internasyonel masöz google masöz hotmail masöz instagram masöz spa masaj merkezi

istanbul maltepe masaj salonu

Hamileliğin ilk beş ayında masaj uygulamaları öncesi ısınma hareketleri yararlı olabilir. Pelvik bölgeye masaj uygulamamaya dikkat edilmelidir. Daha sonraki aylarda, aşağıda anlatılan teknik, bacaklarda ve sırtta hissedilen ağrıların üstesinden gelmek için kullanılabilir. Bir yakınınızdan talimatları uygulamasını isteyebilirsiniz.

Bacak krampları, basur, varisler, kaşıntılı cilt çatlakları, sırt ağrıları, ayaklarında şişmeler, mide yanması, hazımsızlık bu trimesterde nispeten daha sıktır. Bu belirtilerin hemen hemen tümü çeşitli şekillerde tedavi edilebilir. Doktorunuza danışın. Bu haftalarda masaj uygulamalarından yararlanmanız sizi oldukça rahatlatabilir.

Hamilelerde masaj uygulaması en sık olarak bacaklarda ve ayak bileklerinde görülen şişlikleri ve adale spazmlarını önlemek için tercih edilir. Tekniği ise; Yan veya sırt üstü uzanın. Yattığınız yerle vücudunuzun üst kısmı arasında kırk beş derecelik bir açı oluşacak şekilde başınızın altına yastıklar yerleştirin. Bir yakınınızdan maltepe spa masaj  ayaklarınızdan başlayarak tüm bacağınıza yumuşak hareketlerle yağ sürmesini isteyin. Ayağınızdan başlayarak, baş parmağınızla ayak bileğinizin iç tarafına basınç uygulamaya başlasın. Bu, dolaşımı hızlandıracak ve idrar tutulmasını önleyecektir. Ayak tabanlarınızı topuktan parmaklara kadar ovuştursun. Her parmağı hafifçe çeksin. Yine ayaktan başlayarak tüm bacaklarınızın derisini hafif hafif sıksın. Kaslarınızdaki gerilim yok olmaya başlayacaktır. Baldırlardan başlayıp deri ve adaleleri avuçlayarak sıkıp ovuştursun. Dokular yumuşadıkça adalelerin rahatladığını hissedeceksiniz. Son olarak tüm bölgeyi parmak uçlarıyla ovsun.

Leave a Reply