Masaj uygulamaları vücud sistemimizin en büyük yardımcısıdır

Günümüzde yaşadığımız temponun yoğunluğuna göre biz insanların vücudunda toplanan yüklerin gerek zihinsel gerekse bedenen yorulmamıza neden olan etkenlerden hızlı bir şekil de kurtulmamıza yardımcı olan masaj uygulamalarının uzun ve eski tarihi vardır.Masaj kürlerine yardımcı aromatik yağlar ile yapılan bütün masajlar bizleri mutlaka ama mutlaka daha dinç ve zinde bir forma sokacağından şüpheniz olmasın.Sizler için derlediğim bir kaç masaj uygulaması sayesinde kendinizi daha iyi hissedecek ve gününüze daha motive bir şekilde devam edeceksiniz…

DOLAŞIM MASAJLARI: Kan ve lenfatik dolaşıma yönelik masajlardır. Bu masaj deri altı kan dolaşımını aktive ederek, dokularımızın canlanmasını sağlar. Dolaşım masajı derialtı kanı dolaşımını iyileştirir. Özellikle de kanın bacaklardan göğse doğru gitmesini sağlar. Belirli noktalara parmakla bastırıldığında ve belirli lenfatik düğümler istikametinde hareket edildiği takdirde kullanılmış lenf atılıp yenilenir.

SPOR MASAJI: Genellikle Sportif etkinliklerde, etkinlik öncesinde veya sonrasında ve hatta hızlı ve sınırlı olmak kaydı ile etkinlik sırasında da yapılan bir masajdır. Spor masajını klasik masajdan ayıran en önemli özellik ritim, süre ve bası miktarının değişik olmasıdır. Bu masaj türünde uyarıcı amaçlı hareketler çoğunluktadır ve yapılan spor göre farklılıklar gösterir. Süre bölgeye göre değişmektedir.

BÖLGESEL MASAJ KÜRÜ: Vücudumuzda bulanan belli bölgelere (baş – boyun, ense – omuz – sırt, sırt – bel, kol ve bacak) gibi bölgelere yapılan ve genellikle bölgesel sorun olan bölgeye yönelik tedavi edici bir masaj uygulamasıdır. Rahatsızlık tespit edildikten veya doktor kontrolü ve tavsiyeleri doğrultusunda belirlenen bir program eşliğinde uygulanır. Süre yaklaşık 30 dakikadır daha uzun seanslar sizlerin daha çok rahatlamasına katkıda bulanacaktır.

Leave a Reply