Dünya Geneli Masaj Uygulamaları

Masaj uygulamaları, bedenimizin rahatlaması, stresin azalması ve sağlığımızın korunması için önemli bir uygulamadır. Masaj uygulamalarının faydaları saymakla bitmez: kan dolaşımımızı artırarak, kas ağrılarımızı giderir, bağışıklık sistemimizi güçlendirir, aromatik doğal yağlar ile uygulandığında cildimizin sağlık kalitesini iyileştirir, ruh halini düzeltir ve daha birçok şey. Ancak masaj uygulamaları herkes için uygun değildir. Bazı masaj çeşitleri belirli rahatsızlıkları olan kişiler için sakıncalı olabilmekte ve istenmeyen durumlar yaşanabilmektedir. Bu yüzden masaj yaptırmadan önce hangi masaj türünün size uygun olduğunu bilmek gerekir.

avrupa masaj internasyonel masaj salonu uluslar arası masaj google masöz hotmail masaj anadolu yakası masöz maltepe masaj salonu maltepe masöz

        Maltepe masaj salonu

Dünya Geneli Masaj uygulamaları arasında en yaygın olanlarından bazıları şunlardır:
Klasik masaj: Bu masaj uygulama türü, bedenin genel olarak rahatlaması ve gevşemesi için uygundur. Terapistler, el ve parmaklarını kullanarak bedenin farklı bölgelerine basınç uygular, sıkar, okşar ve ovuştururlar. Bu sayede kaslar gevşer, kan dolaşımı hızlanır ve stres azalır. Klasik masaj uygulaması, herhangi bir sağlık sorunu olmayan kişiler için idealdir.
Aromaterapi masaj uygulaması: Bu masaj uygulaması, aromatik bitkisel yağlarla birlikte klasik masaj tekniklerinin kullanılmasıdır. Bitkisel yağlar, cilde sürülerek veya koklanarak bedene ve ruha etkileşimde bulunur. Her bitkisel yağın farklı bir özelliği vardır. Örneğin lavanta yağı sakinleştirir, nane yağı ferahlatır, limon yağı canlandırır. Aromaterapi masaj uygulaması, ruhsal olarak rahatlamak isteyen kişiler için uygun bir uygulamadır.

Leave a Reply