Mutluluğun kaynağı olan hormonlar masaj uygulamalarıyla daha çok besleniyor

Bu Masaj Uygulaması Özellikle fiziksel olarak yoğun çalışanların ve sporcuların en çok tercih ettiği bir masaj türüdür. Hamlık, kulunç ve sırt ağrıları fiziksel ağrılar ve adale tutulmalarına da çin kupa masaj uygulaması ve diğer masaj teknikleri ile kombine olarak uygulanarak şikayetlerin ve kısıtlanmaların en aza indirilmesine veya tamamen ortadan kalkmasına imkan sunmaktadır.

Masaj Uygulamalarının Faydaları;

Masaj uygulamaları, rahatlatıcı etkisi ile bilinse de aslında bir çok başka fayda da sağlıyor. Hem fiziksel hem de zihinsel açıdan insana iyi gelen masaj uygulamaları hayatımızın bir rutini haline getirmeliyiz. Özellikle şehir hayatının getirdiği sorunların üstesinden gelmemizi kolaylaştıracak olan masaj uygulamalarının sırları ile tanışmaya hazır mısınız?

Masaj uygulamaları sayesinde kendinizi daha mutlu hissetmeniz mümkün.

Hormonlarınız Masaj uygulamalarını Seviyor…

İnsan oğlunun duygularına yön veren, mutluluğun  kaynağı olan hormonlarımız masaj uygulamalarından da besleniyor. Boynunuz veya sırtınız tutulduğunda yaptırmaya alışık olduğunuz masaj, aslında ruhunuzu da rahatlatıyor. Yapılan araştırmalara göre  Masaj seansı sonrası vücutta stres hormonu olarak bilinen kortizol düşüyor. Ayrıca Arginine Vasopressin (AVP) adı verilen saldırganlıkla özdeşleşen ve kortizol artışına destek olan hormonda da ciddi oranda düşüş göze çarpıyor. Adrenalin de düşüyor ve vücut rahatlıyor. Yapılan araştırmalar kişilerde anksiyete ve depresyon oranının masaj uygulamalarıyla düştüğünü ortaya koyuyor.

Bedeninize Değer Verin; Masaj uygulamaları, adalelerin rahatlamasını sağlayarak ağrı hissinin azalmasına yardımcı oluyor. Stresi azaltan masaj aktiviteleri, adalelerin gerginliğinin ortadan kalkmasına katkı sağlıyor. Bölgesel enerji engellerini, adale sıkışmalarını, yanlış hareket nedeniyle yaşanan tutulmalar masaj uygulamalarının yardımı ile yok olabiliyor. Elbette ağrı problemlerinde kalifiye terapistler tarafından masaj yapılması öneriliyor.

 

Leave a Reply