Masaj uygulamalarından önce yapılması gereken bazı önemli noktalar

istanbul masöz bayan avcılar bakırköy google yahoo instagram facebook masaj salonu

Masaj uygulamalarından önce yapılması gereken bazı önemli noktalar vardır. Bunlar Hem Terapistler hem de Misafirler tarafından yapılması iki taraf içinde faydalı olacaktır.

Masaja Hazırlık

1-Masaj uygulaması yapılacak odanın havalandırılmış olması, temiz havanın ruh sağlığınıza yapacağı olumlu etki açısından önemlidir. Oda sıcaklığı mümkünse 22 derece dolayında olmalıdır.

2-Fazla soğuk bir oda kaslarınızın yeterince gevşemeyip kasılmasına, fazla sıcak bir ortam da terleyerek masaj uygulamasından yeterli verim alamamanıza neden olacaktır.

Oda ışığı sizi ve terapistinizi rahatsız etmeyecek ölçüde ayarlanmalıdır. İsterseniz arzu ettiğiniz sayıda mum ve kokusunu beğendiğiniz tütsülerle otantik bir ortam ayarlayabilirsiniz.

3-Aynı şekilde uygun bir müzik seçilerek vücudun dinginliği yanı sıra ruhunuzu besleyebilir ve daha olumlu sonuç alması kolaylaştırılabilirsiniz.

4-Masaj uygulamasına başlamadan kısa bir süre önce ılık bir duş almanız vücudunuzun masaja hazırlanması için önemlidir. Yukarıda da söylendiği gibi terli bir vücut masajı güçleştirir ve istediğiniz sonucu alamamanıza neden olabilir.

Aynı şekilde duştan sonra ıslak olarak masaj masasına uzanmanız da benzer sorunlara yol açabilir. Bu nedenle mümkün olduğunca doğal kuruluğunda bir ten önemlidir.

5-Dolu mide ile masaj yaptırmak doğru değildir; masajdan en az bir iki saat önce yeme içme faaliyetlerine ara vermenizi tavsiye ederiz.

6-Masaj masasına yatarken ne giyindiğiniz önemlidir. Vücudunuzun gereken bölgelerine ulaşılabilmesinde en verimli sonucu alabilmek için bikini ya da mayo giyebilir veya başka rahat edebileceğiniz kıyafetler de giyebilirsiniz.

 

Leave a Reply