Maltepe Masaj Spa Ve Spor Aktivite Merkezleri

Maltepe Spa Masaj Merkezi, Pilates uygulamaları ile, Akıcı hareketlerin vücudunuzun duruş şeklini daha iyi hale getirmesi ve rahat bir ruhi ve bedeni bilinci geliştirmesi düşünülmektedir. Antrenman esnasında dikkat edilmesi gereken hususlar; doğru nefes alma ve verme, karın, sırt ve omuz kasları üzerinde yoğunlaşır. Pilates; yoga, jimnastik ve Asya dövüş sporundan alınan teknikleri burada bir araya getirir.

Pilates uygulaması, batı jimnastik şekilleriyle yakın doğu metotların dan bazı farklı yöntemler ile kombine edilmesidir. Örneğin ; Yoga yada Tai Chi gibi.

bali masajı maltepe hamam masaj spa anadolu yakası avrupa yakası maltepe masaj salonu kadıköy masaj salonu uluslar arası masaj salonu

Maltepe masaj salonu

Pilates uygulaması, hem omurganın dayanıklılığını ve duruşunu iyileştirip hem de eklemlerin esnekliğini artırmaktadır. Bu sayede çabuk ve ani germelere başvurmak yerine kasları esnetip güçlendirmeye odaklanarak karın, sırt kaslarını ve kalçaları kuvvetlendiren bu yöntem ilk zamanlarda fizik tedavi amacıyla tercih edilmekte olup, zamanla ideal bir forma kavuşmak ve formda kalmak isteyen herkes için cazibeli bir egzersiz yöntemi haline geldi. Özellikle dansçılar ve aktörler daha uzun görünebilmek, kadınlar incelmek, ofis çalışanları daha dik durmak için, öğrenciler ve iş adamları ise günün stresinden uzaklaşmak için Pilates uygulamalarına katılıyor.

Pilates programı, beş yüz temel hareket etrafında çevrelenmektedir. Pilates uzmanları hareketleri peş peşe yapmak yerine, size en uygun hareketler üzerine çalışmanız için sizi yönlendiriyorlar. Ayrıca pilates hareketleri diğer bir çok spor dalı gibi kalbi yormuyor, Maltepe Spa Masaj vücuda basınç bindirmiyor. Büyük adale gruplarının olduğu kadar, ince bir dizi hareketle küçük adale gruplarını da çalıştırıyor. Hareketler tamamlandığında ise kendinizi yorgun hissetmek bir yana daha enerji dolu ve yenilenmiş hissediyorsunuz.

Kalifiye pilates uygulayıcıları eğitimlerinde, güç ve esneklik inşa edebilmek için kendi vücut ağırlıklarını kullanmaktadırlar. Bunu yüksek düzeyde kardiovasküler egzersiz üzerine yoğunlaşmadan gerçekleştirmeyi hedeflerler. Günümüzde Maltepe Spa Masaj Pilates pek çok fizyoterapist tarafından rehabilitasyon sürecinin bir parçası olarak kullanılmaktadır.

Leave a Reply