Deniz suyu ve yosunla gelen sağlık terapisi

Maltepe Spa Masaj Merkezi Deniz Suyu Terapi Uygulaması olan, Talassoterapi (thalasso-terapi) deniz suyunu ve sıcaklık kullanılarak yapılan bir “yeniden canlandırma” terapisidir.

Bu terapi uygulamasında, vücudumuzun ihtiyacı olan doğal element ve mineral tuzların vücuda yeniden kazandırılmasını sağlamaktır. kan dolaşımını düzenlediği gibi ruh ve vücuda rahatlama sağlar. stres ve selülit giderici, zayıflatıcı, toksin atıcı, sindirim ve dolaşım sistemini düzenleyici, cildi güzelleştirici özellikleri bulunan bu terapi uygulamasının  en önemli kuralı deniz suyu ve deniz yosununun kullanılması zorunluluğudur.

Thalasso terapi uygulaması için önerilen süre dokuz ila on iki gündür. Bir haftadan az olması katiyen tavsiye edilmez. her tür tedaviden önce olduğu gibi thalasso terapi uygulamasından önce de genel bir doktor kontrolü yapılmalı zaruridir. Masaj ve rehabilitasyon uzman bir fizyoterapist tarafından, banyo ve duşlar ise uzman bir hidro terapist tarafından yapılmalıdır. Ayrıca, her birey için ayrı programlar oluşturularak bireyin ihtiyaçlarına göre de Maltepe Spa Masaj thalasso terapi uygulanabilir. Bu programlardan bazıları anti stres, anti selülit, romatizmal ağrılar, zayıflama ve sıkılaşma programları, doğum öncesi ve sonrası, kalça ve diz ağrıları için uygulanan programlardandır.

İnsanın kan plazmasını deniz suyu kompozisyonuyla kıyasladığınızda, hemen hemen aynı olduğu anlaşılmaktadır. deniz suyu vücut ısısı kadar ısıtıldığında oligo element olarak isimlendirilen hayati elementlerin cildimiz tarafından emilimi daha da kolaylaşmaktadır. Bunun da adaleler üzerinde rahatlatıcı, kasılmaları hafifletici ve ağrı giderici etkileri vardır.

Deniz suyu ve havasından yararlanılarak aşağıda belirtilmiş kür uygulamaları yapılmaktadır.

* Serbest deniz banyosu
* Deniz kaplıca kürleri
* Deniz suyu içme kürleri
* Deniz çamuru kürleri
* Solunum yolu ile kür
* Deniz iklim kürleri

Maltepe Spa Masaj Talasso Terapi Uygulamasının Olumlu Etki Yaptığı Hastalıklar

Serbest Deniz Banyosu ve Deniz İklim Kürlerinin Olumlu Etki Yaptığı Hastalıklar

* Cilt hastalıkları
* Asab yorgunlukları
* Bünyesel yorgunluklar ve adaleleri güçlendirme
* Solunum yolu rahatsızlıkları

Leave a Reply