Nöromüsküler masaj uygulaması

avrupa yakası masöz,istanbul masaj,google masaj,yahoo masaj,twitter masaj salonu,paris masöz,amerika masaj salonu internasyonel masaj salonu

istanbul maltepe masaj

İstanbul’un En iyi Masaj Salonlarından biri olarak uzman terapistler tarafından uyguladığımız İsveç masajı, kaslarımızın daha çok yüzey katmanlarında sıvazlama, yoğurma ve friksiyon tekniklerinden oluşan bir yöntemi kullanmaktadırlar; genellikle kalbe doğru kan akışı yönünde ve bazen de aktif ve pasif eklem hareketleri ile birlikte uygulanan bu yöntemler oldukça etkilidir. Genel gevşemeyi desteklemek, dolaşım ile hareket aralığını iyileştirmek ve kas gerilimini rahatlatmak için kullanılır. İsveç masaj uygulaması en yaygın kullanılan masaj biçimidir.

Derin doku masaj uygulaması, kaslarınızın her birine yönlendirilmiş yavaş vuruşlar, doğrudan basınç veya friksiyon uygulayarak kronik kas gerilim modellerini gevşetmek için kullanılan bir yöntemdir. İsveç masaj uygulamasına nazaran daha derin kas katmanlarına, daha fazla basınç uygulanır; adına derin doku masaj uygulaması denilmesinin nedeni de budur ve kronik kas gerilimi için etkindir.

Spor masaj uygulaması, İsveç ve derin doku masajlarına benzer teknikler kullanır ancak özellikle atletik performansın beden üzerindeki etkilerinin üstesinden gelmek için ve atletlerin eğitim, performans ve yaralanmalardan hızlı bir şekilde iyileşmeleri ile ilgili ihtiyaçlarına göre uyarlanır.

Nöromüsküler masaj uygulaması, yalnız kaslara uygulanan bir derin masaj çeşididir. Öncelikle tetik noktalarını (vücudun diğer bölgelerindeki ağrılarla ilişkili olan yoğun kas gerilimi düğümleri) rahatlatmak ve aynı zamanda kan akışını hızlandırmak için kullanılır. Genellikle ağrıyı azaltmak için başvurulur. Tetik noktası masaj uygulaması ve myoterapi birbirine benzeyen masaj türleridir.

Akupresür, akupunktur meridyenleri (Asya anatomi kavramları dahilinde tanımlanan enerji kanalları) üzerinde bulunan spesifik noktalarda fiziksel rahatsızlığa yol açan bu meridyenler üzerinde tıkanmış olan enerjiyi serbest bırakmak ve enerji akışını yeniden dengelemek için parmak veya baş parmağı basıncı uygular.

Leave a Reply