Güzel ve narin eller için masaj

avrupa yakası masöz,istanbul masaj,google masaj,yahoo masaj,twitter masaj salonu,paris masöz,amerika masaj salonu

                        istanbul maltepe masaj

El Mesajı uygulaması güzel ve narin ellere sahip olmak kadar, sağlığınız ve rahatlamanız için de önemlidir. İlk olarak kendinize rahat edebilecek bir yer ayarlayıp oturduktan sonra, ellerinizi içerisinde 10 dakika kadar tutabileceğiniz, ılık sabunlu su dolu bir tas ya da kasede yan yana tutarak dinlendirin.

Daha sonra, masaja geçelim. Rahat masaj uygulaması yapabilmek için yağlayıcı olarak, doğal bir yağı, mesela zeytinyağı ya da fıstık yağı kullanabilirsiniz ama mineral bazlı yağlardan kaçının.

Şimdi, ayarladığınız rahat bir kanepe veya iskemleye oturun. Masaj esnasında elbisenizin kirlenmemesi için kucağınıza bir havlu gibi bir bez yayın.
Masaja sol elden başlayın. Sonra sağ ele geçin. Her iki elinize de aynı işlemleri sırasıyla uygulayın:

1-Avuçlarınıza bir miktar yağ koyun sonra sanki sabun köpürtür gibi ellerinizi ovuşturun. Bu yöntem ellerinizdeki kan dolaşımını hızlandırır ve ellerinizi ısıtır.

2-Sol elinizi, avucunuz aşağıya gelecek şekilde, kucağınızdaki havlunun üstüne koyun. Sağ elinizle parmaklarınızı tek tek çekin ama bunu eklem yerlerinden çıtlatmadan yapın. Her bir parmağınızın dibinden başlayarak, tırnaklarınıza doğru yavaş yavaş baskı uygulayarak çekin.

3-Her bir parmağınızın eklem yerini tutun ve birkaç kez çapraz ovalayın.

4-Sol elinizin avuç içini yukarıya çevirin. Sağ baş parmağınızı kullanarak, avuç içinizi saat yönünde ve saat yönünün tersine dairelerle ovuşturun. Özellikle sol baş parmağınızın avuca bağlanma eklemine daha çok özen gösterin. Masaj uygulaması esnasında, sağ elinizin 4 parmağı ile sol elinizi alttan destekleyin.

5-Sağ elinizin avuç içini aşağıya döndürün. Başparmağınızı kullanarak her bir parmağınızın, avuca bağlandığı noktadan, parmak ucuna doğru, hafif baskı uygulayarak darbeler oluşturun. Her bir darbede baskı uygulamayı biraz daha arttırın.

6-Başparmak ile işaret parmağı arasındaki alana özel bir uygulama yapmak gerekir. Sağ elinizi yumruk yapın, kıvırdığınız parmaklar sol elinizin avuç içine destek olurken, sağ baş parmağınızla başparmak ile işaret parmağı arasındaki kas bulunan alana yumuşak bir şekilde masaj uygulayın. Bunu birkaç kez tekrarlayın.

7-Sol elinizin masajını bitirmek için sağ elinizin başparmağı ile bileğinizin içini, ufak darbelerle, ileri ve geriye doğru ovuşturun. Sonra bileğinizin dışını aynı şekilde ovuşturun.

8-Bu işlemleri, bu sefer sağ elinize uygulayın. Her iki elin masaj uygulaması bittikten sonra, ellerinizi kucağınıza yan yana koyarak 5-10 dakika dinlendirin. Yaptığınız bu masaj ile kan dolaşımı hızlandığı için ellerinizin canlılığı da artacak ve daha sağlıklı ve güzel görüneceklerdir.

Leave a Reply