Akupunktur ve Shiatsu masaj uygulamaları

Maltepe Spa Masaj Merkezi, Shiatsu (şiatsu) kelimesi Japonca bir terim olup, “parmak basıncı” manasına gelmekte olup Japoncada “shi” parmak, “atsu” ise basınç demektir. Her ne kadar Shiatsu kelimesi parmak basıncı anlamına gelse de, aslında Maltepe Shiatsu masaj uygulaması parmakların, dirseklerin, dizlerin ve ellerin hep birlikte organize bir şekilde kullanıldığı bir masaj yöntemidir.

Maltepe Shiatsu masaj uygulaması, geleneksel Çin tıbbına ve Japonların tarihsel masaj uygulamalarına dayanan bedensel bir terapi yöntemidir. Japon türü Akupresür masaj yöntemi olan Shiatsu’yu akupunkturdan ayıran ve daha güçlü bir hale getiren pek çok özellik vardır.

bali masajı maltepe hamam masaj spa anadolu yakası avrupa yakası maltepe masaj salonu kadıköy masaj salonu uluslar arası masaj salonu

Maltepe masaj salonu

Akupunktur ve Shiatsu masaj uygulamaları, Beş bin yıldan bu yana bilinen kadim meridyen (beden içi enerji hatları) haritasını kullanmaktadır. Gaye olarak, tıkanmış olmaları olası enerji bölüşüm bölgelerine akupunktur iğnesi saplamak ve saplanan iğneyi, içeride hafifçe çevirip bir vakum yaratarak, o noktanın meridyenin diğer bölümlerinden kendine doğru enerji hattı çekmesini sağlamaktır. Böylece, beden içi enerji dolaşımı yeniden balansa girecektir.

Ağrıyan noktalara ve akupunktur alanlarına veya meridyenler boyunca, dairesel şekilde hafif bastırarak maltepe masaj uygulaması yaparak birikmiş enerji çözülür ve bedenin kendi kendini iyileştirme gücü tetiklenmiş olunur. Ki denilen yaşam enerjisinin su gibi aktığı meridyenler (hatlar) üzerindeki belirli noktalara uygulanan basınç sayesinde bedenin çeşitli bölgelerinde bulunan gerginlikler ve kasılmalar giderilir. Önemli bir tedavi ve iyileştirme yöntemi olan Maltepe Spa Masaj Shiatsu uygulaması, aynı zamanda sağlıklı kişilerin sağlıklarını korumasına da katkı sağlar. Bu yöntem, iğnesiz akupunktur ve “Aküpresür” olarak da bilinmektedir.

Maltepe Spa Masaj Shiatsu Uygulamasının Yararları:

Temel gayesi bedenimizin bağışıklık sistemini güçlendirmektir. Bununla birlikte, bel boyun sırt ağrıları fıtıkları, adale kasılmaları veya gevşemeleri ve kanserli bölge dışında kalan her türlü iç organ hastalıklarının sağaltılmasında çok endike olup ve kesinlikle yan etkisi bulunmayan bir masaj uygulamasıdır.

Leave a Reply