Masaj son derece doğal bir tedavi yöntemidir

Günümüzde Masaj Uygulamaları, Biz insanların tarihi boyunca bir çok değişik kültürde uygulanmaya başlanılan ilk zamanlar sadece çıplak eller ile ama günümüzde teknolojik aletlerinde kullanıldığı en eski terapi araçlarından birisidir. Masaj uygulamaları sayesinde, sağlığımızı iyileştirmeye ve rahatlamaya destek vermek için kullanırız. Masaj uygulamaları özellikle vücudumuzdaki bağ dokularına ve tendonlara baskı yapılmasını içerir. Peki ama tam anlamıyla masaj kelimesi ne ifade eder? Masaj uygulamaları , canlanma, tazelenme, iyileşme ve rahatlama sağlama amacıyla fiziksel temas tekniklerine dayalı bir tamamlayıcı destek tedavi yöntemidir.

kilo masajı uluslar arası masöz avrupa masaj internasyonel masaj salonu uluslar arası masaj google masöz hotmail masaj anadolu yakası masöz maltepe masaj salonu maltepe masöz

 İstanbul Maltepe masaj salonu

Masaj uygulama klinikleri ve sağlıklı yaşam (spa ve masaj) merkezlerinde uzman kişiler tarafından sunulan bu terapi yöntemi, son derece doğal bir uygulama olarak görülmektedir. Sakinleştirici, rahatlatıcı etkileri yanı sıra çok sayıda faydalı özellikleri olan masaj uygulamaları sayesinde, vücut üzerinde bulunan olumsuz etkiler yerine olumlu etkileri bulunan hormonları arttırırken, stresi tetikleyen hormonları azaltılmasına katkıda bulunur. Masaj uygulama terapistleri, sabit veya hareketli basınç uygulayarak veya vücudu hareket ettirmek dâhil olmak üzere çeşitli fiziksel yöntemler kullanabilirler. Bu alanda eğitim almış uzman terapistler, masaj seansları esnasında ellerini veya özel masaj cihazlarını kullanabilirler.

Hemen hemen bütün canlılar masaj yöntemlerinden faydalanabilir. Yine de, bir sağlık sorununun semptomlarını azaltmak için masaj uygulaması yaptırmayı düşünüyorsanız, bunu bir doktora bildirmeniz önemlidir. Bu aşamada doktorunuz hangi tip masaj uygulamasının faydalı olabileceğini belirlemenize yardımcı olabilir.

Leave a Reply