Maltepe Özel Thai Masajı

Maltepe Özel Thai Masaj uygulaması, 2500 yıl önce Tayland’da ki Anadolu Yakası Budist rahipler tarafından geliştirilen eski bir esnetme germe masaj uygulama şeklidir. Thai masajı esnekliği artırmak, kas ve eklem gerilimini azaltmak ve vücudun enerji sistemlerini dengelemek için vücudun belli enerji hatları boyunca pasif germe ve hafif baskıların uygulandığı masaj türüdür.

Thai Masaj uygulaması (Tayland Masajı) Nasıl Uygulanır?

Thai Masaj uygulaması, el, ayak ve parmakların kas dokularına yönlendirilen ritmik presleme hareketleriyle sıkıştırma ve esnetme etkili masaj teknikleri ile uygulanır.

Thai Masajı Neden Tercih Edilir?

Thai Masaj uygulaması (Tayland Masajı) teorisinin özü, zihin, beden ve ruhun bütünleşmesine odaklanır ve Anadolu yakası özel terapistleri, genellikle terapötik dans olarak adlandırılan yöntemle müşterileriyle bağlantı kurmaya çalışır. İsveç masaj uygulamalarının aksine kişi üstünü çıkarmak zorunda kalmaz, yağlar ve aromalar gibi ürünler kullanılmaz ve tamamen terapistin yerdeki tatami (thai masaj yatağı) üzerinde uyguladığı hareketlerle uygulama yapılmaktadır.

Tayland masaj uygulamasının tercih edilme sebeplerinden bir diğeride misafirlerin masaj esnasında rahat hissedeceği kıyafetleri giyebilmesi ve thai masaj uygulamasının tamamen yağsız olmasıdır. Teknik ve işlevsel olarak, tayland masaj uygulaması bir tatami üzerinde uygulanan; teknik adaptasyonun büyük çoğunluğu terapistin masaj uygulaması yapılan misafirin vücut pozisyonunu değiştirmekten ve germekten ibarettir.

Leave a Reply