Ağrıların giderilmesi kişiyi hem bedensel hem de zihinsel olarak rahatlatır

Büyük Şehirlerde yaşayanlar maruz kaldığı stres ve yorgunlukların çözümü Maltepe Spa Masaj Merkezi‘nde, Aküpresür tedavisinde de akupunkturdaki gibi vücudumuzu meridyenler ve belli noktalara ayırıp iyileştirmek esas alınmıştır. Tespit edilen sorunlu bölgelere bası uygulayıp o bölgedeki ağrıları azaltabilirsiniz. Bu işlem, vücudun geri kalan bölgelerini de olumlu şekilde etkileyecektir.

Aküpresürün akupunkturdan farkı, iğne yerine el ya da ayaklarla basınç uygulanıyor olmasıdır. Hastanın iyileştirmeye gerek duyulan bölgelerine el ve ayaklarla basın uygulanarak o bölgedeki adalelerin gevşetilmesi sağlanır. Aküpresür kan dolaşımını hızlandırıp vücudu güçlendirir.

aroma terapi masaj ulusal masaj salonu avrupa yakası masöz,istanbul masaj,google masaj,yahoo masaj,twitter masaj salonu,paris masöz,amerika masaj salonu internasyonel masaj salonu

istanbul maltepe masaj salonu

Kalifiye Terapi uzmanı Akupressur uygulamasında meridyenler üzerindeki akupunktur noktalarını baş parmak ve diğer parmaklar, parmak orta mafsalı ve avuç içi ile basınç uygulayarak uyarılmasını sağlıyor.

Bu uyarmalar Oi’yi, yani enerji akışını dengeleyen, gerilimleri yumuşatan ve vücudunuzun kendi kendini tedavi etmesine destek sağlayan yumuşak dairesel bir hareketle gerçekleşiyor. Ana meridyenler tırnaklarda, el ve ayak parmaklarında başladıkları için sıkıştırma hareketleri buralarda yoğunlaşarak uygulanıyor. Uyanlar için bazen üzerinde düğümler bulunan ağaçtan bir alet ile de sağlanabiliyor.

Akupressur, gergin adaleleri yumuşatıyor; kan dolaşımını hızlandırıyor ve atıkların atılmasını sağlıyor. Bu şekilde baş ağrılarına, sinüzit ve regl şikayetlerine karşı etkili bir tedavi uygulaması mümkün oluyor. Bati Dünyası araştırmacıları bu yüksek etkinliği; ağrıları hafifleten ve bir rahatlama sağlayan endorfin boşalmasına bağlamaktadırlar.

Aküpresür asıl olarak ağrıların giderilmesinde kullanılmaktadır. Ağrıların giderilmesi kişiyi hem bedensel hem de zihinsel olarak rahatlatmakta olup fiziki ve psikolojik açıdan kendi daha iyi hissetmesini sağlıyor….

Leave a Reply