Thai Uzak Doğu Karma Masaj Uygulaması

uzak doğu masaj internasyonel masaj google masaj istanbul avrupa yakası masaj hot mail masaj yeni masöz terapist

Merkezimizde uzak doğu’da eğitim almış terapistlerimiz tarafından Uzakdoğu masaj uygulamaları ve Refleksoloji uygulanmaktadır.

Bu esnetme bası ve germe masaj uygulamasının temel yapısını Hint Yoga ve Çin geleneksel tıbbının oluşturduğu bu karma masaj uygulamasında çoğunlukla bası ve germe hareketleri yapılmaktadır. Giyinik olarak yarı sert bir zeminde yapılmakta olan bu masaj türü oldukça rahatlatıcıdır. Thai masaj uygulaması esnasında, altmış çeşit germe, çekme, esnetme ve bası hareketleri uygulanmaktadır. Bu masaj uygulaması bir buçuk saatten dört saate kadar sürebilen bir zaman diliminde yapılıp, masaj esnasında başlangıçta kişide her ne kadar rahatsızlık uyandırmaktaysa da uygulama sonrasında ciddi derecede fark edilebilir bir rahatlama söz konusu olmaktadır.

Tayland’ta iki bin beş yüz yıldan bu yana yapılan ve o yörelerin geleneksel şifa sanatlarından bir tanesi olan Thai masaj uygulamasının temel yapısını Hint Yoga ve Çin’in geleneksel tıbbı oluşturmaktadır. Thai masaj uygulaması, Uzakdoğu felsefesi ve bilgisi ışığında, tamamıyla doğal ve insan sağlığını hem zihinsel hem de bedensel yönden iyileştirmeyi amaç edinen bir masaj uygulamasıdır. Teknik olarak; vücudumuzdaki enerji akış dengesini sağlamak için enerji kanalları üzerinde bulunan noktalara pres ve eklem esnekliği ve hareketliliğini sağlamak için pasif yoga hareketlerini kapsamaktadır. Thai masaj uygulaması kıyafetli bedene ve yer minderi üzerinde yapılmaktadır.

Bu yöntem pasif esneme ve yumuşak basının vücudumuzun enerji hatlarına uygulanmasıyla yapılır. Çok eski olan bu teknik Buda zamanından gelir ve Shiatsu, akubası ve yoganın karışımı gibidir. Terapistler belli noktalara basıyı baş parmakları, elleri ve ayaklarıyla uygulayarak vücudun enerji akımını canlandırır ve misafirlerine esneme dahil bazı hareketler yaptırır. Thai masaj uygulaması esnekliği artırır, stresi azaltır, iç organları uyarır ve vücudumuzun enerji sistemini dengelemeye yardımcı olur.

Leave a Reply