Masaj Uygulamalarına Niçin İhtiyacımız Vardır

Masaj uygulamaları, dolaşımı, vücuttaki kanın düzgün akışını arttırmak, kasların gevşemesini sağlamak için binlerce yıldır uygulanan çok eski bir tedavi yöntemidir. Eski Çin, Hint ve Mısır kaynaklarından masajın hastalıkları önlemede, tedavi ve yaralıları iyileştirmede kullandıklarını  biliyoruz.

Masaj Uygulamalarına Niçin İhtiyacımız Vardır?

Gevşemek, stres ve yorgunluğu azaltmak, dinlenmek, ağrılardan kurtulmak, biraz rahatlamak, vücudmuzun şekillenmesi, cildimizin daha elastik ve fit olması, sıkılaşmak, incelmek, form tutmak, selülitlerin azalması, metabolizmamızın hızlanması,  dokuda oksijenlenmenin artması, şımartılmak … gibi daha pek çok nedeni sayabiliriz.

Maltepe masaj salonu

Masaj uygulamaları; ağrı, gerginlik ve sertliği giderir, kasları germeye esnetmeye yardımcı olur, kas tonusu artırır, eklemlerin hareket esnekliğini arttırır, krampları ve kas spazmları giderir, eklemlerdeki ağrı ve şişliğe etkisi olur. Büyük ölçüde fiziksel stres ve gerginliğin yarattığı, buna bağlı oluşan, yorgunluk, semptomatik ağrıları, yakınmaları azaltır. Cildimizin elastikiyetini artırır, cildimizin beslenmesi için kan dolaşımını uyarır. Doğal yaşlanma sürecini yavaşlatmak ve derimizin elastikiyetini koruyarak, kırışıklıkların oluşumunu geciktirmek için faydası olur.

Bir diyet ve egzersiz  programıyla birlikte yapılan masaj seansları sayesinde, yağlı bölgelerin daha sıkı görünümüne, toparlanmasına katkıda bulunmaktadır. Lenf dolaşımını artırmaktadır. Bağışıklık sistemi  uyarılmaktadır. Doku ve organlara oksijen ve kan akımını sağlamak için önerilmektedir. Yorgunluk ve ağrıya neden olan kasta laktik asit birikimini önlemektedir. Kollar ve bacaklardaki ödemleri azaltmaktadır. Masaj uygulamaları ile sinir sistemi uyarılmaktadır. Bizlere Psikolojik rahatlama sağlar, enerjimiz artar, yatıştırıcı, rahatlatıcı etkisi olur, sıkışmış sinirlerin neden olduğu ağrılar hafifler, kronik ağrılar azalır. Vücudun doğal ağrı kesici Endorfin salınımı uyarılır. Uyku kalitemizi artırmaya, uykusuzluğa  yardımcı olur. Ayrıca, kan basıncını düşürücü etkisi ile baş ağrısına iyi gelir.

Leave a Reply