Dünyada ve Avrupada uygulanan masaj yöntemleri

istanbul’da ilk yaşam koçluğunu açan Terapist Sera ile masaj uygulamalarının tanımı, nasıl yapıldığı ve insan sağlığına olan faydaları hakkında küçük bir söyleşi yapmıştık; Yüz yıllar öncesinden Uzakdoğu Ülkelerinde başlayıp tüm dünyaya yayılan ve günümüzde biz insanlara şifa kaynağı olduğu bilinen spa ve masaj uygulamaları merkezleri biz insanlara şifa vermesiyle birlikte günlük bakımlarımızı, iş tempolarından kaynaklanan stres ve yorgunluklardan uzaklaşmamızı ve dinlenip rahatlamamız açısından fayda sağlamaya devam ediyor.

avrupa yakası masaj uluslar arası masaj internasyonel masöz google masöz hotmail masöz instagram masöz spa masaj merkezi

   istanbul maltepe masaj salonu

Dünyada ilk kez burkulma ve çıkıkların tedavisinde uygulanan üç bin yıldan beri günümüze kadar ulaşan masaj uygulamaları günümüzde gelişerek özel masaj salonlarında sunulmaya başlandı. Günümüzde de masaj uygulamalarının eğitimini alan kişiler tarafından yapılan masaj seansları insanların asab, adale ve kan dolaşım sistemlerinin düzenlenmesine katkı sağlıyor. Fizik Tedavi Merkezleri ve Spa merkezleri günümüzde şifa kaynağı olarak bilinen masaj uygulamalarının nimetlerinden faydalanıyor.
İlk kez Çin’den başlayan masaj uygulama akımı zamanla Avrupa’ya ulaşıp, Avrupa ülkelerinden de tüm dünyaya yayılmıştır. Dünyada ve Avrupa’da uygulanan masaj yöntemleri zaman ilerledikçe Türkiye’ye de geldi. istanbul’da Uzakdoğu’da yapılan bütün masaj seansları uygulayıp, faydalarını aktaran Terapist Sera , masaj çeşitleriyle insanların tercih ve isteklerine göre hizmet verdiklerini söyledi. Sera Hanım; istanbul tarihinde ilk kez açtıkları Maltepe Yaşam Koçluğu ve Masaj Merkezinde masaj uygulamaları, cilt bakımı, aromaterapi yöntemleri ve kişisel bakımların yapıldığını ve ayrıca masaj esnasında kullanılan kişisel bakım yağları için gelen misafirlerinin memnuniyetle ayrıldığını belirtti.

Leave a Reply