Masaj ile fiziki ve psikolojik dengeyi sağlamak

Mlatepe Spa Masaj, Oldukça Eski Bir Geçmişe sahip Maltepe Spa Masaj uygulamaları Hindistan’da ortaya çıkan geleneksel bütüncül tıbbi sistem “Ayurveda” olarak adlandırılıyor. Antik kahinler ve doğa bilimciler sayesinde bu sistem yıllarca yapılmış çalışmalar, deneyler ve meditasyonla daha da ileri bir seviyeye geliştirdiler.

Ayurveda masa uygulama prensiplerinin detaylandırılmış açıklaması günümüzden 1500 ve 500 yıl önce yazıldı. Bu metinlere göre Ayurveda masaj uygulaması; Hindistan ve Güneydoğu Asya tarafından benimsenip geleneksel bir tedavi yöntemi olarak kullanılmaya başlandı.

Ayurveda masaj uygulaması, insanların çevreleriyle uyum içinde yaşamadıkları zaman daha kolay bir şekilde hastalıklara yakalandıkları inancına dayanıyor. Bu durumda yakalandıkları fiziksel ruhsal ve psikolojik hastalıkların iyileşmesi için, bireylerin kendileri ve onları çevreleyen atmosferler ile uyumlarını tekrar zapt ederek doğal mental ve fiziksel dengelerini tedavi etmeleri gerekiyor. Uygulanan Maltepe Spa Masaj terapileri ile insanlar hızlı ve doğal olarak iyileşme sürecine girebilmektedir.

bali masajı maltepe hamam masaj spa anadolu yakası avrupa yakası maltepe masaj salonu kadıköy masaj salonu uluslar arası masaj salonu

Maltepe masaj salonu

Hastanın sağlık dengesizliği ve yılın hangi zamanında olunduğuna göre, Ayurveda masaj uygulaması balansın tekrar sağlanması için beş duyunun çevreyle nasıl etkileşim kurması gerektiğini söyleyebilir. Böylece Ayurveda tedavileri; diyet ve bitkisel tedavi, aromaterapi masaj uygulaması, renk terapisi, ses terapisi ve dokunma terapisi olarak sıralanabilir.

Mısır ve Çin’de Ortaya Çıkan Masaj Uygulamaları (Günümüzden Yaklaşık 3000 ve 2500 Yıl Önce)

Maltepe Spa Masaj uygulamalarının en erken yazılı kayıtları Mısır ve Çin’de bulundu. Mısır’daki bazı mezar çizimleri; başkaları tarafından Maltepe masaj uygulamalarına benzer uygulamalar yapılan insanları tasvir eder. Hatta Mısırlıların yaklaşık 2500 yıl önce refleksoloji masaj uygulamasını keşfettikleri düşünülmektedir. Bu sistemde, uygulayıcı ayak ve ellerdeki refleks alanlarına veya spesifik noktalara hafif bir basınç uygular. Bunun sonucunda, hasta bu noktalara bağlı beden bölgelerinde yararlı bazı etkiler gözlemlenmiştir.

 

Leave a Reply