Doğanın sunduğu güzellik imkanları

Maltepe Özel Spa Masaj Ve Welbeing Merkezi, Peloid Terapi’nin kökeni yazılı tarihin başlangıcı olan İlkçağa kadar uzanmaktadır. Edinilen bilgilere göre eski Mısırlıların Nil çamurundan güzellik, bakım ve tedavi amaçlı faydalandıklarını ortaya çıkarmıştır. Kleopatra nın sürekli ve düzenli bir şekilde Nil nehrinden alınan çamurla ten bakımı yaptırdığı ve sahip olduğu o doğal güzelliğinin kaynağı olduğu ayrıca tenin inanılmaz parlaklığının namını Roma topraklarına kadar ulaştırdığı günümüze gelen veriler arasında yer alıyor.

Efsaneye göre Roma kralı Sezar ve Marcus Antonius’un Kleopatra ya duydukları ilgi ilk zamanlar da kulaktan dolma bilgilere dayanmakta olup bu bilgilerin başında Kleopatra’nın teninin mükemmelliği bu çamurun özelliklerinden geliyormuş. Roma döneminde madam güzelliği denilince akla ilk önce ten güzelliğinin gelmesi verilere geçmiş bilgiler arasında yer almaktadır. Nitekim Roma döneminde kraliçenin eşsiz vücudunu ve tenin tüm ayrıntılarının heykellere yansıtılması da bu anlayıştan kaynaklanmaktadır. Maltepe Özel Spa Masaj Ve Welbeing Merkezi Öte taraftan , bir rivayete göre Kleopatra’nın Mısır’ın bir köşesinden başka bir köşesine giderken kendisine kırk altı deveden oluşan bir kervanın eşlik etmesi ve bu develerin on sekizinde Kleopatra’nın güzellik ve bakım malzemelerinin olduğu Mısır arkeolojisinin farklı tarihsel kaynaklarınca ispatlanmıştır. Hatta Sezar, Kleopatra ile ilk karşılaştığında “Kutsal İmparatoriçe Sizinle tanışmadan önce Mısır’ı Amon ra nın aydınlattığını sanırdım, oysa bu aydınlık tüm Mısır’a sizin güneş gibi parlak teninizden yansıyormuş” gibi iltifatlar etti diye söylenir.

anadolu yakası istanbul masöz bayan avcılar bakırköy taksim beyoğlu şişli masaj spa merkezleri hamam sauna hizmetleri

istanbul maltepe masaj salonu masaj hizmetleri

İbni Sina onuncu yüzyılda kaleme aldığı eserinde çamurla tedaviden bahsetmektedir. Tatarların on üçüncü yüzyılda, İtalyanların ise on beşinci yüzyılda volkanik lav kaynaklı çamurdan yararlandıkları da bilinmektedir. Evliya Çelebi, Seyahatnamesine göre Anadolu topraklarında masaj çamuruyla ten güzelliği ve tedavisinin köklü bir geçmişe sahip olduğunun altını çiziyor. Öte taraftan on yedinci yüzyılda Almanlar, on sekizinci yüzyılda Fransızlar çamurla bakım ve Maltepe spa masaj uygulamalarından medikal tedavilerinde yaygın olarak istifade ediyorlar. on dokuzuncu yüzyıldan sonra ise Peloid Terapi,  Maltepe Özel Anadolu Yakası Spa Masaj Ve Welbeing merkezi temel faktörlerinden biri olarak kabul ediliyor. Türkiye bugün de çamurla ten bakımı ve tedavisinin dünyada önde gelen merkezleri arasında yer almaktadır. Özellikle Afyon, Aydın, Balıkesir, Çanakkale, Denizli, İzmir, istanbul, Kütahya ve Türkiye’nin birçok bölgesine hem ülkemizden hem de dünya ülkeleri insanlarından her yıl yüz binlerce insanın akın ettiği biliniyor. Peloid seansları ayrıca güzellik ve bakımında olduğu kadar çeşitli deri rahatsızlıklarının giderilmesinde yardımcı tedavi yöntemi olarak doktor reçetelerinde dahi yer atmaktadır.

Leave a Reply