Toksinler adale ağrılarına ve yorgunluğuna neden olur

Masaj uygulamaları yüzeysel bir etkiden ziyade, iskelete yakın yerlerdeki adale dokularını rahatlatıcı etkisi vardır. Özellikle sert masaj seanslarından hoşlanan kişilerin tercihi arasında yer alan derin doku ve thai masaj uygulamaları, fiziksel ve zihinsel dinlenmenin önemli bir parçasıdır. Kronik ağrılar, hamlık ve kulunç ağrıları, dolaşımda meydana gelen bozukluklar, gergin boyun, eklem ağrıları, tutulmalar, bel ve sırt ağrısı, bacak sertleşmesi, hareket kabiliyetinin kısıtlanma durumlarını gidermede kullanılabilecek yöntemlerdendir.

İskelet kaslarındaki zorlanmalar ve bu kasların yoğun kullanımı vücudun koruma sistemini aktive eder. Vücut daha fazla zarar görmemek için spazm adı verilen gerginlik durumuna geçer. Özellikle spor yapan kişilerde sıkça karşılaşılan bir durumdur. Kas gevşetici krem ya da ilaçlar bulunsa da, vücuda hiçbir yan etkisi olmayan derin doku thai  masajı çok daha sağlıklıdır. Spazmlara vaktinde gerekli müdahale edilmezse, sinir sıkışmaları ve lif kopmaları gibi çok daha ciddi sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Vücuttan atılamayan toksinler zamanla derin dokularda ve kaslarda birikir. Bu birikme istenmeyen adale ağrılarına ve yorgunluğuna neden olur. Derin doku thai masajı vücuttan toksin atılımında son derece etkili bir masaj türüdür.

Bedeniniz de meydana gelen gerginlik, dokulara ve kaslara yerleşen ağrılara sebep olur. Gerginlik ve düğümlenme kaynaklı ağrılarınızın giderilmesinde de derin doku thai masaj uygulamaları tercih edilen etkili bir yöntemdir. Dolaşımı düzenleyici etkisi, düğümlenme ve gerginlik sebebiyle ağrıların giderilmesini sağlar. Adalelerden toksinlerin atılması ve bu kas sitemine besin taşınması için derin doku thai masajı oldukça etkili sonuçlar verir. Enerji akışındaki düzenlenme, kendinizi daha canlı ve aktif hissetmenizi sağlar.

 

Leave a Reply