İsveç Masajı ve Derin Doku Masajı Arasındaki Farklar

İsveç Masajı ve Derin Doku Masajı Arasındaki Farklar

Günümüzde Masaj ve Spa merkezlerinde En çok talep edilen masaj uygulamaları arasında yer alan İsveç masajı olsa da, derin doku masajı küçük kas yaralanmaları ve kronik kas problemleri için en iyisidir, ancak bu iki masaj versiyonunun farklı olmasının tek sebebi bu değildir.

Adından da anlaşılacağı gibi derin doku masaj uygulamaları, kasların daha derin doku yapılarına odaklanır. Derin doku masaj uygulamaları yapan terapistler, gerginlik alanlarında rahatlama sağlanana kadar belirli kasların üzerine sabit ve güçlü bir baskı uygulayabilirler.

Derin doku masajı belirli sebeplerden (spor sakatlanmaları, duruş bozukluğundan kaynaklanan ağrılar) kas ağrısı çeken insanlar için daha faydalıdır, fakat İsveç masaj uygulamaları da birçok açıdan derin doku masajına göre daha kapsamlı ve rahatlatıcı bir masaj tekniğidir. Günümüzde masaj merkezlerinde sunulan özel hizmetler sayesinde üzerimizde bütün negatif  enerjileri hızlı bir şekilde atıp yerine daha enerjik ve dinç bir beden ile günlük yaşantımıza devam edebiliriz. Çünkü masaj hizmetleri bir lüks değil bir ihtiyaçtır ve belli aralıklarla yaptırılan masajlar sayesinde güzel bir hayat sürebiliriz…

Leave a Reply