Gözde Spa ve Masaj

Gözde Spa ve Masaj Merkezi, 2005 yılında, İstanbul Beyoğlu’da kurulmuştur. Gözde Spa ve Masaj Merkezi, profesyonel masaj terapilerinin temel kanallarını aradığımız ideal uygulamaları sunan kalıplaşmış bir alana sahiptir ve zengin bir şehir kültürünü daha yakından tanımak için yenilikçi çözümler sunmaktadır.

Gözde Spa ve Masaj Merkezi çalışanları, konforlu masaj ve spor salonu ve rahatlatıcı masaj odaları olan son derece mütevazi ortamının keyfini çıkarıyor. Güvenilir bir hizmet anlayışına ve sertifikalı meslektaşlarımıza dayanan masaj terapileri, derin doku fizyolojisi ve yüz bakımı için en profesyonel hizmetimizi keşfetmelerine yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Gözde Spa ve Masaj Merkezi size, âdeta evinizin konforunu bulacağınız, ideal fiziksel, zihinsel ve ruhsal dengeyi hissetmenize imkan veren ve size özel yaklaşımları ile üst seviye spa ve masaj hizmetleri sunmaktadır. Neredeyse 4 akademik jenerasyona dayanan uzmanlıklarıyla, Gözde Spa ve Masaj Merkezi açık spa ve masaj teknolojisinde her zaman öncü olmayı hedefliyor.

Sizlere özel olarak uygulanan etkili masaj çeşitlerimizden bazıları aşağıda belirtilmiştir.

Klasik Masaj

Tedavi edici (terapötik, tıbbi) masaj olarak en sıklıkla klasik masaj uygulanır. Klasik masaj; geleneksel batı masajı olup, yüzeydeki kas kitlelerine, kalbe doğru olan kan akımının yönü izlenerek el ile yapılan çeşitli manipülasyon teknikleri bütünüdür.

Aromaterapi

Aromaterapi, Masaj Merkezimize ait özel bitkisel yağları masaj, buğu ve benzeri yöntemlerle vücuda nüfuz ettirerek, bu yağların kimyasal bileşimleri ve sağladıkları enerjiden faydalanarak iyileşme sürecine katkı sunan tamamen doğal bir yöntemdir. Aromaterapi, gerek fiziksel problemlerin, gerekse stres kaynaklı duygusal sorunlarınızın çözümü için destek sağlayan zihin ile bedeni bir bütün olarak ele alan bir terapidir.

Ayurveda

Hindistan’da ortaya çıkan, bugün ise bütün dünyada uygulanan Maltepe masaj yöntemi geleneksel bir tıp sistemidir. Ayurvedik masaj uygulaması ise, bu bütünsel tedavi sisteminin sadece bir kısmıdır. Bu tedavide kişinin ayurvedik vücut tipi (dosha) belirlenir ve buna göre farklı bitkisel yağlar kullanılır, yapılacak masajın tipi belirlenir. Klasik masajdaki gibi kaslara yönelik değil, genel sisteme yönelik bir masajdır. Genellikle susam yağı ve farklı bitkisel yağ karışımları ılık bir şekilde uygulanır.

Refleksoloji

Refleksoloji; ayaklar, eller ve kulaklar üzerindeki spesifik noktalara terapist tarafından basınç uygulama tekniğidir. Çoğunlukla ayaklara uygulanır, çünkü ayaklardan çok sayıda sinir geçer ve çok duyarlıdır. Ayaklarda iç organların (beyin, karaciğer, akciğer vb.), endokrin bezlerin ve kas-iskelet sisteminin yansıdığı refleks alanlar ve referans noktalar vardır. Bu noktalara basınç ve masaj yapıldığında ilgili organlardaki blokajlar açılır ve serbest enerji akımı sağlanır. Refleksoloji, küçük çocuklardan tutun da oldukça yaşlı bireylere kadar her yaş grubuna uygulanabilir. Sağlıklı kişiler de sağlıklarını korumak ve oluşabilecek hastalıkları önleyebilmek için düzenli refleksoloji seansı alabilirler.

Peloidoterapi

Peloid (tıbbi çamur), tedavi için kullanılan mineral ve/veya organik içeriği zengin çamura, peloidoterapi (tıbbi çamur tedavisi) ise peloid ile yapılan tedaviye denir. Bu tedavide hedef bölgeye sıcak/soğuk peloid uygulaması yapılır. Peloidoterapi, dejeneratif eklem hastalıkları (eklem kireçlenmesi), fibromiyalji sendromu, bel ve boyun ağrıları ve post travmatik iyileşme sürecinde uygulanabilir.

Leave a Reply