Terapist Sera İle Selülit Masajı Hakkında

 

istanbul masaj

Uzman Terapist Sera ile Selülit masaj uygulamaları hakkında bir söyleşimiz oldu; portakal kabuğu benzeri bir görünüme sahip olan selülitlerin giderilmesi için yapılmaktadır. Selülit, estetik açıdan kötü bir görünüme sahip olabilmekte kişileri özellikle de bayanları psikolojik olarak etkileyebilmektedir. Deri üzerindeki düzensiz kabarık yapılar olan selülitler pek çok faktöre bağlı olarak ortaya çıkabilir. Dolaşım bozukluğuna bağlı olarak gelişen bağ dokusu iltihabı olarak tanımlanabilir.

Selülit; genetik ve hormonal faktörler, kilo alma, kilo verme, hareketsiz hayat, sigara kullanımı, sağlıksız beslenme ve cilt yapısı gibi nedenlere bağlı olarak oluşmaktadır. Cildin selülit görünümünün azaltılabilmesi zor olsa da bilinçli bir şekilde evde veya uzmanlarca yapılan masajlar olumlu etkiler oluşturur. Selülit masajları ile kan dolaşımı artar, selülit görünümü azalır ve vücut rahatlatılır.

Selülitin görünümü kişinin vücut yapısına göre değişiklik gösterebilir. İdeal kilosundan fazla olan bireylerde sert bir doku olarak görünürken, zayıf yapılı bireylerde yumuşak doku olarak görünür. Masaj uygulamaları sırasında lenf kanalları açılır. Fazla yağların parçalanması ile cilt kaybettiği elastikiyeti yeniden kazanır. Cilt sıkı, parlak ve pürüzsüz bir görünüme kavuşur.

Ayrıca selülit hakkında daha detaylı bilgi alabileceğiniz “Selülit Nedir, Tedavisi Nasıldır?” yazımızı inceleyebilirsiniz.

Selülit Masajı Nedir?

Selülit masajı “anti selülit masajı” olarak da adlandırılmaktadır. Selülit olan bölgeyi hedef alarak oluşan kötü görüntüyü azaltır. Bu masaj uygulaması yalnızca selülit görülen bölgelere uygulanmaktadır. Vücudumuza uygulanan diğer klasik masaj tekniklerinden farklıdır. Cilde yuvarlama ve sıkıştırma yaparak kan dolaşımını artırır. Uygulama yapılırken hafif acılı ve sert olsa da işlem yapılan bölgeyi rahatlatır. Yağların parçalanabilmesi ve dokunun sıkılaşması için güç uygulanması gerekebilir. Böylelikle iyileşme süreci hızlı bir şekil de başlar.

Selülit masaj uygulaması, selülitli bölgelerde kan dolaşımı artırmak, cilt altı yağ birikimini azaltmak ve bağ dokusunu gevşetmek amacıyla yapılan özel bir masaj tekniği olmasının yanı sıra dolaşımı hızlandırarak toksinlerin atılmasına ve cildin elastikiyetinin artmasına da yardımcı olur. Genel olarak selülit masaj uygulamaları uzman fizyoterapist veya masaj terapistleri tarafından uygulanmalıdır.

Leave a Reply