Sizlere özel bazı özel masaj türleri

1. Sıcak Taş Masajı
Güzünümüzde oldukça popüler bu masaj türleri sizlerin kendinizi daha iyi hissetmenize oldukça katkıda bulunabilir Masaj deneyiminizde bazı yenilikler mi istiyorsunuz? Sıcak taş masajı diğerlerinden sıyrılıyor. Masaj terapisti, vücudunuza sıcak taşlar yerleştirir ve masaj yapmak için sıklıkla bunları kullanır. Etki, terapistin daha hafif basınç kullanırken daha derine inmesine izin verir.

Ve tabii ki, doğru ısı seviyesi, kas gerginliğini gevşetmenin ve gevşeme seviyenizi artırmanın harika bir yoludur. Sıcak taş masajı seansları genellikle düzenli bir masaj deneyimini tamamlar ve bu süre boyunca yalnızca taş kullanmayın.

2. Miyofasiyal Masaj
Bu masaj türü Potansiyel olarak yanıltıcı ismine rağmen, miyofasiyal masajın aslında yüzünüzle bir ilgisi yoktur. Vücudumuzdaki bütün organları, arterlerimizi, kemiklerimizi ve kaslarımızı bir arada tutan bir doku olan fasya ile ilgilidir. Miyofasiyal masaj, bu bağlantı dokusunu manipüle etmek için tasarlanmıştır. Bir seans sırasında bir terapist, üzerinizde sertleşen ve manuel baskı uygulayan bölgeleri bulacaktır. Bu, kısıtlı hareketin iyileştirilmesine yardımcı olur. Miyofasiyal masaj ayrıca tetik noktalarını hedefleyebilir ve ağrıyı hafifletmek için germe kullanabilir.

3. Hamilelik Masajı
Özellikle Hamile bayanlar icin parkta veya yürüyüş yollarında yürümek hiç kolay değildir o yüzdendir ki uygulanacak masaj türü çok öenmlidir.Onların ağrılarını hafifletmeye yardımcı olabilir. Hamileliğiniz sırasında masaj yaptırmanın hormon regülasyonu, sinir ağrısının iyileştirilmesi, şişliğin azalması, sırt ve eklem ağrılarının azalması ve hatta daha iyi uyku gibi her türlü faydası vardır.

Elbette, özellikle ilk üç aylık dönemden sonra tipik bir masaj masası kullanamayacak ve karnınızın üzerine uzanamayacaksınız. Hamilelik masajı, şeklinize uyum sağlamak için farklı pozisyonlar kullanır. Uygulama güvenli kabul edilse de, doğum öncesi masajda sertifikalı bir terapist bulmak en iyisidir.

Leave a Reply