Oval şekle sahip taşlar kullanılır

Maltepe Spa Masaj Merkezi, Sıcak taş masaj uygulaması nedir sorusu, sıcak taş masaj uygulaması nasıl yapılır sorusunu da beraberinde getiriyor. Bu masaj yöntemi, kişinin bedenini rahatlatmak ve mevcut stresini azaltmak hatta yok etmek için Maltepe Spa Masaj  terapisti tarafından ısıtılmış taşlarla yapılan bir işlemi içermektedir. Alanında uzman hale gelmiş bir Maltepe Spa Masaj terapisti bu uygulamayı gerçekleştirebilir. Hatta dilerseniz Maltepe Spa Centrum Termal Otel’de bu ve diğer masaj çeşitlerini dilediğiniz zaman yaptırabilirsiniz. Bu işlem, tıbbi taş masaj uygulaması olarak da bilinir.

Maltepe Spa Masaj Terapisti Malzemeleri Hazırlar

Pürüzsüz, oval şekle sahip doğal volkanik taşlar hazırlanır. Sıcak su, ısıtma cihazı, temiz havlu ve çeşitli doğal masaj yağları da hazırlandıktan sonra yavaş yavaş işleme geçilir.

masaj spa merkezi google masaj yahoo masaj facebook masaj twitter masaj instagram masa istanbul masöz masaj salonu

istanbul masaj ve spa merkezi

Doğal Taşlar Isıtılır

Taşların her biri sterilize hale getirilir. Isıtma cihazı ile ortalama bir sıcaklıkta her bir taş ısıtılır. Fazla ısıtılmamalıdır aksi halde tende yanıklarına sebebiyet verebilir.

Maltepe Spa Masajı Yapılacak Kişi Hazırlanır

Masaj masanın üzerine temiz bir çarşaf serilir. Masaj uygulaması yaptıracak olan kişi, sakin bir ortamda yüzüstü ya da sırtüstü pozisyonda uzanır.

Maltepe Spa Masaj Yağı Uygulaması Yapılır

Isıtılmış volkanik taşların cildi yakmaması ve rahat bir uygulama yüzeyi oluşturulabilmesi adına az bir miktarda masaj yağı ve doğal losyon sürülebilir.

Ve Isıtılmış Taşlar Devreye Girer

Maltepe Spa Masaj Uygulama esnasında kullanılacak taşların dikkatle seçilmesi önemlidir. Taşların sıcaklığı kontrol edilmeli, tene zarar vermeyecek biçimde yerleştirilmelidir. Boyutsal açıdan büyük olan taşlar sırtın farklı bölgelerine yerleştirilir ve ufak olanlar ise avuç içi gibi küçük bölgelerde konumlandırılır. Kibar bir şekilde sırt bölgesine hafif bası uygulanır ve yavaş yavaş taşlar vücut üzerinde gezdirilir, ayrıca dairesel hareketlerle gezdirilerek masaj uygulaması devam ettirilir.

Leave a Reply