Bali Masaj uygulaması çok daha derinlere etki eden bir masaj yöntemidir

Size Özel Terapiler

Uzakdoğu’nun eski ve yeni spa ve wellbeing felsefelerinin en seçkin örneklerini deneyimleyeceğiniz özel terapilerle tüm enerjinizi yenileme imkanı sunan Maltepe spa ve Masaj Merkezimizde siz değerli misafirlerimize başka hiç bir yerde ismi aynı ama uygulama şekli farklı olan eşsiz uygulamalarımız ile hem fiziki hem de psikolojik olarak değişime uğrayacağınıza garanti veriyoruz.

Terapi Merkezimizde Öne Çıkan Terapi Uygulamalarından Bazıları Aşağıda Belirtilmiştir

Thai Masaj uygulaması

Enerji noktalarına yapılan etkili baskılar ve yoga tarzında esnetme hareketleri sayesinde, vücutta enerji akışını sağlayan, kan dolaşımını hızlandırarak adaleleri ve eklemleri rahatlatan, yağsız vücut masaj uygulamasıdır bu masaj türü başlangıçta ağrı hissi verse de sonrasında o acının yerini rahatlama hissi alacaktır.

Ayurveda Masaj Uygulamaları

Binlerce yıl öncesine dayanan Hint kökenli en eski tıp sistemlerinden birisidir. Kelime anlamı olarak Ayur (yaşam) ve Veda (bilim), yani yaşam bilim demektir. En önemli özelliği ise insanı beden ve zihinle bir bütün olarak görmesidir. Abhyanga (vücut masajı), Shirodhara (özel kafa masajı), Shiroabhyanga (tüm vücut masajı) olarak uygulanan bir yöntemdir.

Shiatsu

Vücudumuzdaki enerji noktalarına parmak baskı tekniği kullanılarak yapılan enerji dengeleyici masaj yöntemidir.

Hint Baş Masajı

Özellikle Baş, boyun ve omuza uygulanan, uykusuzluk, baş ağrısı ve migren gibi rahatsızlıklarda oldukça etkili olan bölgesel masaj yöntemidir.

Refleksoloji

Eski Mısırlıların ve Çinlilerin uyguladığı, ayağın refleks noktalarına yapılan baskılarla enerji akışını dengeleyen ve iyileştirme özelliği sağlayan masaj uygulamasıdır.

Geleneksel Bali Masaj Uygulamaları

Vücudumuzdaki enerji noktaları üzerinde yapılan etkili baskılar, yumuşak vuruşlar ve gerdirme hareketleriyle yüzeydeki adale dokusunu geçerek, çok daha derinlere etki eden bir masaj uygulama türüdür. Bu masaj yöntemi, vücuttaki tüm enerji merkezlerinin dengelenmesini ve tüm iç sistemin birbiriyle entegrasyonunu sağlar. Adale gerginlikleri giderilir, enerji seviyesi yükselir, vücudunuzda ve zihninizde olağanüstü bir rahatlama sağlanmasına yardımcı olur.

Leave a Reply