Masaj ile vücut direnci arttırılır

Düzenli Maltepe masaj uygulaması yaptıran kişilerde stresin geçici veya kalıcı etkileri azaltılabilir hatta tamamen yok edilebilir. Vücudun rahatlaması ve stres hormonlarının salgılanmasını durdurması sayesinde ortaya çıkan bu etki, tenimizde görülen yaşlanma belirtilerini de durdurur. Masaj uygulamalarının faydalarından bir diğeri de dolaşım sistemini uyararak kan akışını hızlandırmasıdır.

Kan akışının hızlanması ise, ten ve dokulardaki yaralanmaların daha hızlı iyileşmesini sağlamaktadır. Özellikle sporculara uygulanan spor masajlarında, kanama dönemi sonlandıktan sonra yaralanmaların  hızlı bir şekilde iyileştirilmesi amaçlanmaktadır. Kan akışının hızlanması ile damarlar genişler, dolaşım sistemi ise 4 ila 10 kat daha hızlı çalışarak hücrelere taze kan akışını sağlar.

Bu sayede Maltepe spa masaj merkezi kirli kan kalbe çok daha hızlı ulaşır ve temizlenerek yeniden vücuda geri pompalanır. Kanın temizlenmesi, organların görevlerini tam olarak yerine getirmelerine de yardımcı olur ve bu sayede vücut direnci daha da arttırılır. Regl ağrısı ya da romatizma gibi dönemsel sorunların da iyileştirilmesi için ideal bir terapi yöntemidir. Aynı zamanda maltepe masaj zorlanmalara bağlı kas ağrılarında, sindirim sistemi sorunlarında ve migren gibi kronik ağrılarda da oldukça faydalı etkili sonuçlar yaratır.  Tükettiğimiz besinlerdeki kimyasal maddeler sindirilemez ve olduğu gibi vücuttan atılır. Ancak zaman içerisinde vücutta zararlı maddeler birikir ve toksin adını alır. Toksinlerden düzenli bir şekilde kurtulmadığınızda ödem, yağlanma ve cilt bozuklukları gibi sorunlar baş gösterebilir. Masaj uygulamalarının faydalarından biri de toksinlerden ve biriken ödemlerden kurtulmayı hızlandırmasıdır.

Dolaşım sistemi hızlandığında diğer tüm sistemler de daha etkin ve senkronize bir şekilde çalışmaya başlar. Bu sayede vücut daha sağlıklı şekilde işlevlerini yerine getirebilir. Vücuda herhangi bir faydası olmayan toksin ve ödemden kurtulmak, kilo verme sürecini de destekler ve hızlandırır. Maltepe Masaj uygulamaları kan akışının hızlanması, ciltte zaman içerisinde oluşan ve yaşlanma belirtisi olan lekelenmelerin de önüze geçerek düzeltilmesine katkı sağlar…

Leave a Reply