Dokular üzerine sistemli uygulamalar

Maltepe Şifa Tıp Merkezleri ve özel spa masaj salonlarının kullanmaya başladığı maltepe özel spa masaj yöntemleri , Hasta ve yorgun bir organın rehabilitasyonu yani yeniden eski durumuna dönmesi için organizmanın sathı üzerine tatbik edilen sistemli ve belirli mekanik kinetik enerji aktarımı ile derinlerde anatomik, fizyolojik fonksiyonel ve en yüksek tesirin meydana çıkmasını sağlayan uygulamalar serisidir.

Anadolu yakası spa masaj uygulamaları, Özel Merkezlerde Elle veya özel cihazlar ile tatbik edilen ve öncelikle cilt, cilt altı ve adale dokusunu etkileyen veya etkileyici mekanik tipte uyarılmaların tümüne verilen isimdir.
Bedenimizdeki yumuşak dokular üzerine yapılan sistemli ve ilmi manuel hareketlerdir.
Yeni bir maltepe spa masaj cihazının gelişmesi ve büyük iddialarla ortaya çıkmasına rağmen elle yapılan hareketlerin yerini hiçbir şekilde tutmayacağı bilinmektedir.

Maltepe Masaj Uygulamalarının Zamanı ve Süreleri Nasıl Belirlenir?

Günün her saatinde istanbul spa masaj uygulamaları yapılabilir. Ancak genel maltepe spa masaj uygulamalarında karın masajları tok karına yapılmamalıdır. Her masaj uygulamasından önce hastaya tuvalete gitmesi hatırlatılmalıdır. Genel olarak masaj uygulamalarımız yaklaşık olarak 30– 45 dk. Kısmi masaj uygulamaları 15 – 20 dk. Sürmelidir. Spor masaj uygulamalarında ise zamanın darlığı nedeniyle hızlı çalışmak zorunluluğu vardır.

İstanbul Spor masaj uygulamasının bazen 8 – 10 dk. içerisinde bitirilmesi gereklidir. Genel anadolu yakası spa masaj uygulamaları haftada 1 gün uygulandığında yeterli olabileceği gibi bunun iki veya üç defa tekrarında da bir sakınca yoktur. Kısmi Anadolu yakası spa masaj seanslarının uygulanışı için bir zaman tahkiki yoktur. Haftanın her günü ve saati yapılabilir. Genel olarak istanbul spa masaj uygulamalarında imkânlar nispetinde öğleden önce, kısmi masaj uygulamalarında ise öğleden sonra yapmak çok daha faydalı olduğu gözlemlenmiş olup terapistlerimiz tarafından da aynı yönde tavsiyler gelmiştir…

Leave a Reply