Çin Masajı

Çin Masajı Nedir?

Masajın bir çok çeşidi bulunur. Özellikle Çin masajı bunlar arasında dikkat çeker. Kadim Çin geleneğinin ve tıbbının bir eseri olan bu masaj terapileri, genel olarak Çin kültürünün sonucu olan masaj grubunun tamamını simgeler. Bu masaj grubu, söz konusu kültüre ait masaj stillerini, diyet düzenlemelerini, bitkisel kürleri ve diğer tüm uygulamaları içerir.
Ucuz masaj salonu arayışında iseniz, öncelikle ne aradığınızı iyi analiz etmeniz gerekir. Eğer tam kapsamlı bir masaj istiyorsanız, gideceğiniz merkeze ne istediğinizi tam olarak anlatabilmeniz gerekir. İstanbul masaj salonu konsepti bu tür geleneksel masaj uygulamalarını da içinde barındırır. Eğer masaj yaptırmak için salonumuzu tercih ederseniz, tüm bu uygulamalar sizin de hizmetinize sunulur. Böyle bir mutlu son masaj salonu için vazgeçilmez bir unsur hale gelir. Düzenli olarak masaj yaptırma arzusunu uyandırır.
Çin Masajı Tekniği
Bu tür masaj gruplarının tekniği felsefi inançlarının da bir sonucu olmaktadır. Bu masaj yapısı holistik bir eğilimdedir. Bu masajla sadece beden değil, aynı zamanda benlik de etkilenir. Bu felsefik masaj türü ruhunuzda açılımlara yol açar. Aynı zamanda bedeninize de güç ve sağlık verir.
Geleneksel Çin masajını anlamak için bazı kavramları da iyi anlamak gerekir. Örneğin Qi enerjisi insan varlığını canlı tutar bir enerjidir, tıpkı evrenin enerjisinde olduğu gibi. Aslında kelimenin anlamı da bu sözcüğün gücünü açıklar niteliktedir. ‘Hava’ veya ‘nefes’ anlamına gelebilmektedir. Bilindiği üzere ikisi de yaşamın özünü oluşturur ve böylece sembolik anlam gerçek değerine kavuşmuş olur.a
Bunun gibi pek çok sembolik anlatım masajın ruhani boyutunu bize anlatır. Anlaşıldığı üzere derinliği olan ve özel masaj uygulamalarıdır.
Farklı Masaj Uygulamaları
Görüldüğü gibi birbirinden farklı masaj aileleri mevcut. Siz de bu ailelerin felsefelerini inceleyebilir, kendinize yakın bulduklarınızın uygulanması aşamasında bize müracaat edebilirsiniz. Masaj bedenin ve ruhun tam bir uyumla kenetlenmesidir. Şifa bulmak için masaj gerçek ve güçlü bir kaynaktır. Hem bedeninizi rahatlatmak hem de ruhunuzu aydınlatmak için masajın değerini göz ardı etmeyin ve bizimle iletişime geçerek en kısa sürede uygulamalar için randevu alın.

Leave a Reply